Minu koerad

KOERAD, KELLEGA OLEN JAGANUD OMA ELU

Esimene isiklik koer – dobermann Verro oli fantastilise iseloomuga supertruu kaaslane ja mitmete võistluste võitja ja veel esimene gaasilekete otsija koer NSV Liidus koos kahe saksa lambakoeraga Eestist. Verro paraku lahkus elavate seast viie ja poole aastaselt maokeeru tagajärjel.

Selleks ajaks jõudsime harrastada sõnakuulelikkust, kaitsevalvet, jälge, suusatajavedu.

Collie Sakie oli mittekolliliku iseloomuga ja oma peret pidas nii tähtsaks, et mitte keegi teine ei tohtinud teda katsuda. Sakie oli väga heade tööomadustega koer, kellega tegime läbi sõnakuulelikkuse ja kaitsevalve koolituse. Tema lahkus siit ilmast veidi enne kümnendat eluaastat.

Rottweiler Cammy (Reeweil Bo-Camilla) oli koer, keda ei valinud mina, vaid tema valis mind ja meie side oli nii tugev, et seda pole võimalik sõnadesse panna. Ta oli väga intelligentne koer, kes haaras kõike õpitavat õhust. Mul oli vaja ainult korra ette näidata ja Cammy juba tegi. Ta võitis sõnakuulelikkuse võistlustel mitmeid karikaid, jumaldas agilityt ja flyballi, oli muuhulgas ka üle keskmise näitusekoer, kuid samas andis oma järglastele maksimaalselt oma omadusi edasi nii välimuse kui mõistuse poolest. Kahjuks olen ma tänaseks päevaks oma kalli ja erilise sõbra kaotanud. Paha haigus viis ta koerte taevasse varem, kui mina arvasin seda juhtuvat. Cammy oli 9-aastane, kui ta meid jättis.

Rottweiler Bebi (Reeweil Ca-Bebel) on oma ema Cammyt väga meenutav, Baltikumis selles tõus kõige enam tiitleid omav 6-aastane koer. Kui Cammy elas veel meie juures, oli ikka nii, et Cammy oli see tark ja Bebi rohkem ilus, kuid nüüd ilmned ikka rohkem ja rohkem,et Bebelil on ka palju pakkuda. Ta lihtsalt jäi tagasihoidlikult Cammy varju sel ajal, kui nad veel kahekesi koos ringi jooksid. Peale selle, et Bebi on võitnud näitustel Euroopa Võitja 2000 ja Põhjamaade Võitja 2000 tiitli, oleme me temaga võitnud ka Tarkade Koerte klubi sõnakuulelikkuse karikasarja võistluse ja sihiks oleme võtnud kindlasti saavutada ka tulemus mõnel töökoerte alal.

Teisi koeri ja nende omanikke ei saa õpetada ilma, et ise samal ajal koeri õpetaks. Alati on vaja kõike ise proovida ja kui ise oma koertega õpetatavatel aladel ei võistle, siis ei saa ka teisi õpetada.