Minust

Kes ma olen?

SONY DSC Suur loomasõber. Eriline armastus on just koerte ja hobuste vastu.

Koerte koolitaja aastast 1966. Jättes vahele kauge mineviku tuleme vabariigi aega: 1991. aastal armusin koerte huvitavasse spordialasse agilty.

Sellele järgnesid:

* agility koolitaja kursused Soomes 1993. aastal

* peale kursuste sooritamist tuli käia veel agaralt 10 korda seal harjutamas ja siis tuli ka pädevuse kinnitamine 1995 aastal!

* 1993. aasta kursuste lõpus kingiti mulle raamat koerte psühholoogiast. See ja soov õppida ikka rohkem ja rohkem viis selleni, et 1995. aastal tegin läbi uued kursused Soomes, seekord rahvusvahelise ala: sõnakuulelikkuse koolitaja teadmiste omandamiseks.

* Kui kursus oli edukalt lõpetatud, tuli jälle teha läbi kümme harjutuskorda. Minu treeneripädevus kinnitati 1997. aastal.

* Soomes nägin palju huvitavat, aga peale õpitud alade hakkas mind väga huvitama ka koerte iseloomutest – mis see on ja kuidas selle kohtunikuks õppida saab.

* Aasta oli 2000 ja taas tuli sõita Soome kursustele – seekord koerte iseloomutesti kohtunike kursusele. Jälle tuli peale kursuse sooritamist harjutada vähemalt 50 koera testimisel ja nüüd ootan lõpptulemust – oma pädevuse kinnitamist koerte iseloomutesti kohtunikuks.

* Koolitusmeetodina trennis kasutan ainult pehmet, st läbi positiivsete emotsioonide koera õpetamist. Nimelt olen Rootsi koertepsühholoogi Andres Hallgreni poolt 1962. aastal välja töötatud pehme koolitusmeetodi andunud austaja.

* Tore on vaadata selliselt koolitatud koeri – nad on rõõmupallid ja kui nad saavad teha tööd oma peremehega, on see neile suurim mõnu, mida ei saa paraku öelda teiste meetoditega õpetatud koerte kohta.